Проект фундаментального дослідження

"ІНКЛЮЗИВНА МОДЕЛЬ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПЕРСПЕКТИВИ"

Реалізація проекту «Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи» відбулася в рамках стажування проф. Зінчук Т.О. у Громадській Школі Дієвих Практик ЄС (Інститут Європейської політики, Німеччина) за темою: «Торгівлі і сталий розвиток».

Співвиконавець проекту Міністерства освіти і науки України “Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи” Олександр Ковальчук з 15 січня по 3 травня 2018 р. досліджував інклюзивність економічного розвитку штату Пенсильванія, США. Дані завдання вдалося реалізувати разом з науковцями кафедри сільськогосподарської економіки, соціології і освіти Державного університету штату Пенсильванія https://aese.psu.edu/.

Клуб земельних інтересів розпочав роботу у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіон.

Розпочатий Урядом України процес передачі земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад має завершитися до кінця 2018 р. За даними Мінрегіону, в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 759 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які потенційно можуть бути передані у комунальну власність.

У рамках реалізації проекту Міністерства освіти і науки України “Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи” 3-го листопада 2017 р.  проведено робочу зустріч з членами Квітневої сільської територіальної громади Попільнянського району Житомирської області.

На базі Несолонської сільської ради Новоград-Волинського району Житомирської області 3-го жовтня 2017 р. відбулися громадські слухання на тему «Створення експериментального середовища (платформи) для реалізації інноваційної моделі публічного управління та проектів сталого соціально-економічного розвитку громади», в яких взяли участь виконавці проекту.

Команда науковців Житомирського національного агроекологічного університету – професор Зінчук Т.О. (науковий керівник), доценти Куцмус Н.М. (відповідальний виконавець), Данкевич В.Є., Ковальчук О.Д., Левківська Л.М., Усюк Т.В. у рамках реалізації проекту Міністерства освіти і науки України «Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи» 5-го квітня 2017 р. зустрілися з найактивнішими членами Харитонівської сільської ради Коростишівського району Житомирської області.