Проект фундаментального дослідження

"ІНКЛЮЗИВНА МОДЕЛЬ СТАЛОГО РОЗВИТКУ СІЛЬСЬКИХ ГРОМАД В УМОВАХ ЄВРОІНТЕГРАЦІЙНОЇ ПЕРСПЕКТИВИ"

Реалізація проекту «Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи» відбулася в рамках стажування проф. Зінчук Т.О. у Громадській Школі Дієвих Практик ЄС (Інститут Європейської політики, Німеччина) за темою: «Торгівлі і сталий розвиток».

У процесі ознайомлення із завданнями проекту організовано дискусію та тренінги із учасниками і керівниками Школи з питань планування, моніторингу та оцінки розвитку найефективніших проектів на сільських територіях. Було розкрито роль місцевого самоврядування в сфері екологічного розвитку, переходу на альтернативні джерела енергії, визначення пріоритетних напрямів у роботі об’єднаних територіальних громад (ОТГ). Знання та навички, отримані на тренінгу слугуватимуть ідеями для подальшої роботи з ОТГ. Також відбулася зустріч з представниками міської ради м. Львів як релевантного суб’єкту сталого розвитку у частині ініціативи Zero Waste (боротьба з відходами). Даний досвід є позитивним прикладом для розповсюдження і впровадження на сільських територіях, де проблема сортування відходів є надзвичайно актуальною. Участь у діяльності Школи та отримані прикладні знання доводяться до лідерів сільських громад на місцевому рівні, зокрема у Коростишівському районі (с.Харитонівка) та Попільнянському (с. Почуйки).

Клуб земельних інтересів розпочав роботу у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіон.


Клуб земельних інтересів – місце зустрічі землевпорядників та архітекторів ОТГ області, місце обміну досвідом та нових можливостей. Одне із ключових питань – ефективність управління земельними ресурсами в об’єднаних територіальних громадах.

Одним із спікерів земельного клубу виступив д. е. н., доцент кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Житомирського національного агроекологічного університету Віталій Данкевич. Віталій Євгенович презентував дослідження, отримані у рамках реалізації проекту Міністерства освіти і науки України “Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи”. Науковцем було окреслено європейський досвід використання та адміністрування земельних ресурсів в умовах адміністративно-територіальної реформи. Проведені розрахунки засвідчують, що завдяки розширенням можливостей ОТГ у розпорядженні земельними масивами, обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за землю зростуть на 30-40%. Податкові надходження за використання земель за межами населених пунктів можуть скласти до 10% бюджетних надходжень ОТГ.