Клуб земельних інтересів розпочав роботу у Житомирському Центрі розвитку місцевого самоврядування, створеного Програмою ULEAD з Європою / ULEAD with Europe та Мінрегіон.

Клуб земельних інтересів – місце зустрічі землевпорядників та архітекторів ОТГ області, місце обміну досвідом та нових можливостей. Одне із ключових питань – ефективність управління земельними ресурсами в об’єднаних територіальних громадах.

Одним із спікерів земельного клубу виступив д. е. н., доцент кафедри міжнародних економічних відносин та європейської інтеграції Житомирського національного агроекологічного університету Віталій Данкевич. Віталій Євгенович презентував дослідження, отримані у рамках реалізації проекту Міністерства освіти і науки України “Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи”. Науковцем було окреслено європейський досвід використання та адміністрування земельних ресурсів в умовах адміністративно-територіальної реформи. Проведені розрахунки засвідчують, що завдяки розширенням можливостей ОТГ у розпорядженні земельними масивами, обсяги додаткових надходжень до місцевих бюджетів від сплати за землю зростуть на 30-40%. Податкові надходження за використання земель за межами населених пунктів можуть скласти до 10% бюджетних надходжень ОТГ.