Розпочатий Урядом України процес передачі земель у комунальну власність об’єднаних територіальних громад має завершитися до кінця 2018 р. За даними Мінрегіону, в Україні створено 665 об’єднаних територіальних громад, на території яких знаходиться орієнтовно 759 тис. га земель сільськогосподарського призначення державної власності, які потенційно можуть бути передані у комунальну власність.

Найбільший ресурс громад – земля, яка може приносити значні кошти. Що для цього потрібно зробити? Де прихованні можливі надходження в бюджети громад, та як проводять інвентаризацію в успішних ОТГ? Всі ці та інші питання обговорювалися фахівцями-земельниками із ОТГ, науковцями і та експертами в квітні 2018 р. на тренінгу “Як підвищити земельні надходження в громадах?” організованого Житомирським Центром розвитку місцевого самоврядування.

Участь у тренінгу взяв і к. е. н., доцент Житомирського національного агроекологічного університету – Віталій Данкевич, який представив наукові результати отримані у рамках реалізації проекту Міністерства освіти і науки України “Інклюзивна модель сталого розвитку сільських громад в умовах євроінтеграційної перспективи”. Було презентовано результати дослідження щодо стану розвитку земельних відносин в умовах формування ринку сільськогосподарських земель.

Питання розвитку земельних відносин, пошуку напрямів підвищення ефективності землекористування в умовах децентралізації та запровадження органічного землеробства є одними із пріоритетних напрямів наукових досліджень Житомирського національного агроекологічного університету.